Stając na ślubnym kobiercu, każda para zakłada, że spędzi razem resztę życia. Ale rzeczywistość często boleśnie weryfikuje te plany. Statystyki mówią, że tylko w pierwszym półroczu w latach 2019-2021 do sądów łącznie wpłynęło ponad 115 tys. spraw o rozwód. Częstochowa nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.

Trudne sprawy rozwodowe – Częstochowa i okolice

Według danych GUS najczęstszym powodem rozwodów jest niedopasowanie charakterów. Drugą w kolejności przyczyną rozstania bywa niewierność małżeńska, a trzecim nadużywanie alkoholu. Niekiedy problemem okazuje się uzależnienie od hazardu, albo po prostu niezgodność charakterów, która znacząco utrudnia normalne funkcjonowanie w rodzinie.

Rozwód to zazwyczaj jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu człowieka. Dla wielu naszych klientów rozwiązanie małżeństwa okazało się mocno wyczerpującą bitwą emocjonalną. Rozwód bez orzekania o winie lub wręcz przeciwnie – z orzekaniem, to najczęściej droga pełna zakrętów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i czekających na każdym kroku pułapek. Właśnie dlatego tak istotne jest profesjonalne wsparcie, które może zagwarantować doświadczony radca.

Z naszą pomocą przetrwasz najgorsze chwile, nie tylko od strony formalnej, ale też emocjonalnej.

Rozwody Częstochowa

Trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego to kodeksowa przesłanka do orzeczenia rozwodu. W praktyce oznacza to rozpad wszelkich więzi życiowych pomiędzy żoną a mężem. Mowa tutaj o więziach duchowych, fizycznych, a także ekonomicznych, które stanowią fundament każdego małżeństwa.

Każda osoba podejmująca decyzję o rozwodzie zazwyczaj staje w obliczu wielu pytań pozostających bez odpowiedzi.

Właśnie wtedy przychodzi z pomocą nasza kancelaria rozwodowa.

Jeśli Twoim miejscem zamieszkania jest Częstochowa, rozwód odbędzie się w lokalnym sądzie okręgowym. Tam też należy złożyć pozew rozwodowy. Wybór odpowiedniego pełnomocnika procesowego, który zna lokalną specyfikę działania organów sprawiedliwości jest w takiej sytuacji szczególnie pomocny.

Nie obawiaj się. Przeprowadzimy Cię przez cały proces od strony formalnej i emocjonalnej. Od lat świadczymy pomoc prawną na każdym etapie sprawy rozwodowej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, chętnie odpowiemy na każde pytanie. Pamiętaj, że profesjonalna reprezentacja przed sądem to połowa drogi do celu, a Twój sukces będzie też naszym sukcesem.

Ile trwa sprawa typowa rozwodowa?

To, ile czasu trwa sprawa o rozwód, jest uzależnione od wielu różnych czynników, takich jak między innymi:

 

Jeśli oboje zgadzają się na rozwód bez orzekania o winie, wówczas związek może się zakończyć nawet podczas pierwszej rozprawy. Sytuacja może się diametralnie zmienić jeśli, przez którąś ze stron zostanie zaangażowana kancelaria rozwodowa. W takim przypadku rozwód może zostać poszerzony a przykład o dodatkowe dowody, które będą miały decydujący wpływ na decyzję sądu i zapadnięcie ostatecznego wyroku.

Pozew o rozwód Częstochowa

Pozew o rozwód, tak jak każde inne pismo procesowe, powinien zawierać wszystkie wymagane aktualnymi przepisami prawa elementy. Trzeba między innymi precyzyjnie określić żądanie pozwu. Pamiętaj, że nieznajomość prawa szkodzi. Nie pozwól, aby zaszkodziła Tobie. Wspólnie ustalimy, co będzie dla Ciebie najlepsze.

W sprawach o rozwód, sąd może orzec, że:

Najszybszym, choć oczywiście nie zawsze najbardziej opłacalnym sposobem rozwiązania małżeństwa jest rozwód bez orzekania o winie. Wszystko jest uzależnione od indywidualnych okoliczności Twojej sprawy. Niekiedy okazuje się, że jedynym wyjściem z sytuacji jest rozwód z orzeczeniem o winie. Razem ustalimy najkorzystniejszą ścieżkę prowadzenia sprawy.

Jeśli to Ty składasz pozew o rozwód w Częstochowie, musisz wnieść do sądu uzasadnienie wraz z wszelkimi dowodami na poparcie swoich twierdzeń. Pomożemy Ci usystematyzować informacje świadczące o trwałym rozkładzie pożycia.

Szybki rozwód – Częstochowa

Każde małżeństwo może się finalnie okazać pomyłką.  Kiedy na horyzoncie pojawia się widmo rozwodu, zaczyna się trudny i nacechowany uczuciowo okres. Warto mieć wówczas przy swoim boku osobę, która profesjonalnie i bez złych emocji podejdzie do kwestii prawnych oraz zajmie się przygotowaniem pozwu i reprezentacją w sądzie.

Jesteśmy do Twoich usług. Działamy na terenie całego miasta Częstochowa. Szybki rozwód to nasza specjalność.

Skontaktuj się z nami:

Małgorzata Krysiak

Radca Prawny
690 647 337

m.krysiak@rozwodczestochowa.com

Jacek Kołodziejczyk

Radca Prawny
883 930 620

j.kolodziejczyk@rozwodczestochowa.com