Otaczamy Cię opieką prawną od pierwszego spotkania i przyjęcia sprawy aż do samego końca, czyli uzyskania prawomocnego orzeczenia. Obsługuje Cię zawsze dwóch profesjonalnych pełnomocników – jesteśmy zespołem, więc działamy zespołowo, bo co dwie głowy to nie jedna. Nie martw się – nie wpływa to na wyższe wynagrodzenie. Jak wspomnieliśmy satysfakcja Klienta jest dla nas najważniejsza. 

Krok 1: Spotkanie

Umawiamy się na dogodną dla Ciebie godzinę – rozumiemy, że pracujesz i wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, spotkania umawiamy również na popołudnia i soboty. Na spotkanie zarezerwuj sobie ok. 1 – 2 godziny. To, co nam powiesz zostaje między nami. Nas radców prawnych podobnie jak notariuszy czy adwokatów obowiązuje tajemnica zawodowa.

O czym będziemy rozmawiać? 

Podczas spotkania dotkniemy każdego aspektu twojego małżeństwa. Musimy ustalić, czy między wami doszło do zerwania więzi uczuciowej, fizycznej i gospodarczej. Nie czuj krępacji lub wstydu z powodu zachowania drugiego małżonka lub tego, co się między wami dzieje. Znamy tych spraw setki. Chyba już nas nic nie zaskoczy.

Porozmawiamy o relacjach dzieci z rodzicami, wspólnie ustalimy, co dla twojego dziecka jest dobre. Ustalimy, jak powinny odbywać się kontakty z dzieckiem, jak Ty to widzisz, czego oczekujesz? Z kim dziecko będzie mieszkało? Jak będzie wyglądał podział obowiązków rodzicielskich? Może w grę będzie wchodzić pozbawienie czy ograniczenie władzy rodzicielskiej drugiego rodzica, wówczas omówimy również ten aspekt.

Na spotkaniu poruszymy również kwestię alimentów. Oszacujemy wspólnie, średnie miesięczne utrzymanie Twojego dziecka. Ile kosztuje jego wyżywienie, zajęcia sportowe, edukacyjne lub artystyczne, ubrania, chemia gospodarcza, media, czynsz, koszty dowożenia dziecka na zajęcia. Wydatków może być wiele, dlatego poświęcimy na to odpowiednio dużo czasu by precyzyjnie określić wysokość żądanych alimentów.

Krok 2: Pozew lub odpowiedź na pozew + plan wychowawczy

Po spotkaniu potrzebujemy trochę czasu, żeby przygotować się do złożenia pozwu rozwodowego. Ty potrzebujesz czasu na zgromadzenie potrzebnych dokumentów, my na ubranie w słowa tego co zostało nam przekazane na spotkaniu. Jeśli jesteś rodzicem małoletnich dzieci, przygotujemy dla Ciebie plan wychowawczy, który będzie obejmował propozycję kontaktów z dzieckiem i wysokość alimentów. Prześlesz ten plan do drugiego rodzica. Jeżeli zaakceptuje jego postanowienia to postępowanie przed sądem może się skrócić, bo odpadnie wypracowywanie tych aspektów przed sądem.

Przygotujemy również dla Ciebie pozew rozwodowy, czyli sformalizowane pismo procesowe, które będzie zawierało wymagane prawem wnioski, twierdzenia i dowody. Opiszemy wszystko to, co nam powiedziałaś i poprzemy to dokumentacją, którą nam dostarczysz, m.in. zaświadczenie o zarobkach czy rachunki, jeżeli takie posiadasz. Jeżeli nie masz paragonów, nie martw się, Sąd wie, ile kosztuje utrzymanie dziecka, kieruje się doświadczeniem życiowym.

Krok 3: Odpowiedź na pozew 

Po wniesieniu pozwu, sąd prześle pozew do Twojego małżonka. Wówczas Twój małżonek będzie mógł odnieść się do przedstawionych w piśmie okoliczności oraz przedstawić swoją wersję zdarzeń.

Może również być tak, że to Ty otrzymasz pozew i wówczas pomożemy Ci przygotować odpowiedź na pozew i przedstawione w nim twierdzenia i okoliczności.

Krok 4: Rozprawa 

Kolejnym krokiem jest rozprawa rozwodowa. Na termin pierwszej rozprawy poczekasz kilka miesięcy, więc uzbrój się w cierpliwość. W momencie, gdy będziemy znać już termin pierwszej rozprawy rozwodowej spotkamy się ponownie, aby być jak najlepiej przygotowanym do tej rozprawy i nie dać się niczym zaskoczyć.

Rozprawa dla stron to duży stres. Powaga Sądu i miejsce, w którym się znajdujesz będzie potęgowało tremę i emocje. Nie martw się. Będziemy tam z Tobą. Wiemy, że może być to Twój pierwszy raz w sądzie, dlatego przed rozprawą wyjaśnimy dokładnie jak należy się zachować i pomożemy rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości związane z wizytą w sądzie.

W zależności od ilości powołanych świadków i dowodów rozpraw może być kilka. Nie na każdej rozprawie będzie konieczna Twoja obecność, ale warto byś była, bo czasem przy przesłuchaniu świadka bądź drugiej strony Twoja pomoc może być nieoceniona.

Krok 5: Wyrok rozwodowy

Po przeprowadzeniu całego postępowania dowodowego, czyli przede wszystkim po przesłuchaniu stron i odebraniu zeznań świadków, Sąd zamknie rozprawę i po naradzie wyda wyrok. Jeżeli będzie on taki jak się spodziewaliśmy lub taki który jest dla Ciebie korzystny ,sprawę uznajemy za zamkniętą, o ile druga strona nie wniesie apelacji. Natomiast w sytuacji, gdy wyrok obarczony jest naruszeniami przepisów postępowania lub przepisów materialnych wniesiemy apelację. Działamy dla Ciebie aż do prawomocnego zakończenia sprawy.