Każdy rodzic jest zobowiązany do zaspokajania potrzeb swojego małoletniego dziecka, które nie jest w stanie utrzymywać się samodzielnie w części odpowiadającej własnym możliwościom finansowym. Po rozwodzie rodziców, bardzo często jedno z nich musi płacić alimenty na dziecko.

Alimenty Częstochowa – profesjonalna kancelaria

Jeśli wykonanie obowiązku alimentacyjnego jednego rodzina opiera się w części lub w całości na osobistych staraniach o wychowanie dziecka, w takiej sytuacji świadczenie alimentacyjne drugiego z rodziców polega zazwyczaj na pokrywaniu części bądź całości kosztów utrzymania małoletniego.

Jeśli natomiast jeden z rodziców nie jest w stanie sprostać swoim powinnościom, wtedy nie powstaje obowiązek alimentacyjny po stronie tego rodzica. Spoczywa on w takiej sytuacji w całości na drugim z rodziców. Sąd rozwodowy wyraźnie wówczas stwierdza, który z rodziców w całości ponosi koszty utrzymania oraz wychowania dziecka.

Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka może polegać na osobistych staraniach o utrzymanie lub o wychowanie dziecka lub/i pokrywaniu w całości lub w części kosztów jego wychowania.

Jeżeli dziecko przebywa u jednego z rozwiedzionych rodziców, który swój obowiązek alimentacyjny wypełnia w całości poprzez osobiste starania o utrzymanie i wychowanie dziecka, wtedy alimenty na dziecko drugiego z małżonków powinny w całości lub w części pokrywać koszty utrzymania dziecka.

Trudne sprawy o alimenty w Częstochowie – to nasza specjalność

Nie wiesz jak uzyskać alimenty? Częstochowa to Twoje miejsce zamieszkania? Szukasz prawnika rodzinnego w swojej okolicy? Nie wiesz jak egzekwować alimenty zasądzone byłemu małżonkowi? W naszej kancelarii rozwodowej otrzymasz kompleksową pomoc w kwestii prawa alimentacyjnego, a także zwykłe ludzkie wsparcie i zrozumienie na każdym etapie postępowania sądowego.

Specjalizujemy się w prawie rodzinnym i opiekuńczym. Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli potrzebujesz pomocy w następujących sprawach:

Co musi zawierać pozew o alimenty na dziecko?

Pozew o alimenty to jedynie niewielki fragment całej dokumentacji, którą należy zgromadzić w ramach przyszłej rozprawy.

Jeśli przygotowujesz się do takiej walki, musisz zadbać o to, aby w piśmie znalazły się następujące informacje:

Rodzic starający się o alimenty nie wie zazwyczaj, jaka może być potencjalna wysokość tych świadczeń. Jak zatem wyliczyć alimenty? Ile kosztuje utrzymanie dziecka? Nie jest łatwo znaleźć odpowiedzi na te pytania.

W naszej kancelarii pomagamy rodzicom lub opiekunom ustalić i udokumentować wydatki na dziecko. Alimenty nie są wyznaczane zgodnie z odgórnie przewidzianymi stawkami. Ich wysokość nie jest także określona określona żadnymi przepisami, lecz wynika bezpośrednio z potrzeb dziecka i oczywiście zarobków jego rodziców.

Najtrudniejsza część pozwu o alimenty na dziecko to wyczerpujące pisemne uzasadnienie, w którym należy wskazać jak wygląda:

Alimenty Częstochowa – zniesienie, obniżenie lub podwyższenie

Przyznając alimenty, sąd zawsze ma na uwadze zarówno sytuację dzieci, jak i rodziców. W każdym momencie można zatem założyć dodatkowy pozew o:

W naszej kancelarii zajmujemy się nie tylko pozwami o alimenty, ale także sprawami o zmianę wysokości już przyznanego świadczenia.

Alimenty – Częstochowa i okolice

W pozwie o rozwód, bardzo często składa się także wniosek o zasądzenie alimentów na rzecz małoletnich dzieci.

Ubiegając się o alimenty na dziecko należy wskazać wysokość żądanej kwoty, która jest zdeterminowana przez rzeczywiste i usprawiedliwione potrzeby dzieci. Będzie to podlegało dokładnej weryfikacji podczas rozprawy. Sędzia zasądzając alimenty na dziecko bada możliwości zarobkowe i majątkowe rodzica zobowiązanego do ich zapłaty i na ich podstawie ustala wysokość należnych świadczeń.

Warto pamiętać, że rodzice powinni zrobić wszystko co jest w ich mocy, aby rozstanie i rozwód z małżonkiem w jak najmniejszym stopniu zaważył na dobru dzieci. Właśnie z tego powodu tak szalenie istotne jest prawidłowe przeprowadzenie sprawy rozwodowej.

Decydując się na złożenie pozwu rozwodowego, a potem pozwu o alimenty, warto więc zacząć od wyboru odpowiedniej kancelarii prawnej. Jeśli mieszkasz w okolicach miasta Częstochowa, alimenty oraz wszelkie sprawy z tym związane możesz powierzyć naszej kancelarii.

Bądź spokojny. Zajmiemy się wszystkim najlepiej jak potrafimy – z wyczuciem i pełnym profesjonalizmem.

Skontaktuj się z nami:

Małgorzata Krysiak

Radca Prawny
690 647 337

m.krysiak@rozwodczestochowa.com

Jacek Kołodziejczyk

Radca Prawny
883 930 620

j.kolodziejczyk@rozwodczestochowa.com